O mnie, kwalifikacje i doświadczenie - Psycholog Aldona Białowąs
15323
page-template-default,page,page-id-15323,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-14.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

O mnie

Nazywam się Aldona Białowąs. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie W/ Z Sopot.

Studia Podyplomowe z Psychologii Klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (GUMed) oraz Studia Podyplomowe z Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej na Uniwersytecie Gdańskim.

Kompetencje i wiedzę potrzebną do pracy jako psychoterapeuta psychodynamiczny, zdobyłam w czteroletniej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (KCP) oraz na dwuletnim Psychodynamicznym Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży (KCP), posiadającym atest Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Onacza to, że otrzymałam edukację spełniającą ogólnie przyjęte w Polsce standardy dla prowadzenia psychoterapii.

Pracuję w paradygmacie psychodynamicznym. Pracując psychoterapeutycznie stosuję metodę terapii skoncentrowanej na przeniesieniu (Transference Focused Therapy) przynależącą do szkoły teoretycznej amerykańskiej szkoły relacji z obiektem. Obecnie jestem uczestnikiem grupy superwizyjnej prowadzonej przez certyfikowanego superwizora terapii skoncentrowanej na przeniesieniu.

Jako terapeuta szczególnie zobowiązuję się do zachowania etyki zawodowej i sumiennie przestrzegam zasad dobrowolności uczestnictwa pacjenta w leczeniu, anonimowości pacjenta uczestniczącego w terapii, oraz poufności wszelkich treści przekazywanych przez pacjenta w obrębie spotkania. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed) oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gdańsku (IX Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 1).

Współpracuję z Fundacją Edukacyjną ODTiK w Gdańsku, realizując projekt w ramach którego prowadzę grupowe zajęcia terapii psychologicznej dla uczniów gimnazjum i liceum.

Przyjmuję osoby dorosłe i młodzież od 16 r.ż